FAQ

Kiedy odbywa się Autostop Challenge 2017 i gdzie jest start?

AC 2017 odbędzie się w dniach 29.04-05.05.2017r. Miejscem startu są Ogrody Rektorskie na tyłach Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Kiedy rozpoczną się zapisy i jaki jest limit uczestników?

Napisy startują w połowie marca (więcej informacji już niedługo). Zakładany limit uczestników to 400 osób, lecz może on ulec zmianie. Przewidywana tendencja wzrostowa.

Jakie dane potrzebne są przy rejestracji?

Imiona, nazwiska, adresy e-mail, numery telefonów, daty urodzenia, numery ICE (In Case of Emergency), uczelnie, na których studiujecie oraz rozmiary koszulek obu uczestników/uczestniczek (koszulki – rozmiar UNISEX).

Nigdy nie podróżowałam/em autostopem. Czy poradzę sobie na AC?

Większość naszych uczestników, nawet, gdy jest to ich pierwsza podróż autostopem, nie ma problemów z dotarciem na metę. Najważniejsze to dobry humor i pozytywne nastawienie! A niedoświadczonym polecamy zajrzeć do zakładki Polecane strony oraz uczestniczyć w Dniach Podróżnika organizowanych w Marcu.

Jaki jest koszt uczestnictwa w Autostop Challenge?

Uczestnicy pokrywają koszt pakietu startowego, który wynosi 45zł /os. W skład pakietu wchodzą informator, mapa i małe prezenty od naszych Partnerów.

Czy możemy jechać w większym teamie?

Nasze nagrody przewidziane są dla teamów 2-osobowych. Możecie podróżować większą grupą, ale nie możecie wtedy brać udziału w naszych konkursach. W takiej sytuacji prosimy o wiadomość.

Nie mam pary - co mogę zrobić?

Prawdopodobnie nie jesteś jedyny! Zajrzyj do zakładki Parownik lub napisz do nas – przed wyjazdem stworzymy grupę na FB, gdzie będzie można skontaktować się z potencjalnymi towarzyszami podróży i znaleźć parę.

Kto może wziąć udział w AC?

W rajdzie mogą wziąć udział pełnoletnie osoby do 30 roku życia. Status studenta nie jest wymagany.

Czy organizatorzy zapewniają nocleg?

Organizator wyznacza camping w miejscu docelowym, gdzie wszyscy uczestnicy nocują i bawią się. Uczestnicy są zobowiązani do uiszczenia opłaty za nocleg osobiście, w czasie pobytu na campingu.

Czy organizatorzy zapewniają powrót?

Tak, już w trakcie zapisów wymagamy deklaracji dotyczącej powrotu autokarem.

Czy organizatorzy zapewniają ubezpieczenie?

Nie. Uczestnikom zalecamy wyrobienie karty EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) bądź wykupienie innego ubezpieczenia.

Masz inne pytanie? Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy!