Dni podróżnika

Poszukujesz inspiracji? Chcesz posłuchać o podróżach znanych obieżyświatów?

DNI PODRÓŻNIKA to seria wykładów, odbywająca się w ramach projektu Autostop Challenge, w dniach 14-23 marca na SGH.

Wszystkich zapalonych podróżników oraz tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę z podróżami, zapraszamy na spotkania z ciekawymi postaciami polskiej sceny podróżniczej. Sam projekt jest o tyle unikatowy, że próżno szukać podobnych inicjatyw na innych warszawskich uczelniach. Naszym celem jest zainspirowanie i zaciekawienie Cię tematem podróżowania, stopowania oraz poszerzenie Twoich horyzontów poprzez poznawanie inspirujących osób. Nie wahaj się i przyjdź do nas już w marcu! 14-23 marca 2017 r. zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia.

Dni Podróżnika

To kilkudniowe wydarzenie, które odbywa się w marcu na naszej uczelni - SGH. Zapraszamy wszystkich zapalonych podróżników, a także tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę z podróżami, na spotkania z ciekawymi postaciami polskiej sceny podróżniczej. Sam projekt jest o tyle unikatowy, że próżno szukać podobnych inicjatyw na innych warszawskich uczelniach. Naszym celem jest zainspirowanie i zaciekawienie Cię tematem podróżowania, stopowania oraz poszerzenie horyzontów poprzez poznawanie inspirujących osób. Nie wahaj się! 14-18 marca 2017 r. zapraszamy na kolejną edycję wydarzenia.

Piotr Michalski

Pochodzi z małej miejscowości Milanówek. Jest studentem SGH, realizującym własne marzenia podróżując. Prowadzi blog Tak daleko od domu. Podróże to jego największa pasja. Uważa, że dopiero podczas wyjazdu jesteśmy w stanie odkryć prawdziwego siebie. Uwielbia poznawać nowe miejsca, uśmiechać się do ludzi, jeździć autostopem i odkrywać nieznane. Na blogu stara się uświadomić ludzi, że turystyka nie wymaga grubego portfela. Od zawsze powtarza sobie: chcieć, znaczy móc. Jak sam twierdzi, istnieje wiele sposobów na zrealizowanie własnych marzeń, wystarczy działać. Podczas spotkania pokaże nam, jak do tego dojść. Podczas spotkania uzyskacie najlepsze porady autostopowe oraz dowiecie się, dlaczego ludzie boją się jeździć autostopem, jak być bezpiecznym podczas podróży i dlaczego właściwie w opinii publicznej autostop jest czymś niebezpiecznym.

Joanna Maślankowska i Adam Wnuk

ONA Patologicznie zafascynowana wszelkimi podróżami dziennikarka i geograf. Życie zawodowe połączyła z pasją pisania, pracując w dzienniku jako redaktor w jednej z największych grup medialnych w Polsce. Podróże stanowią sporą część jej życia. Swoje wspomnienia i zdjęcia zebrała w książce „4 Żywioły, czyli autostopem dookoła Islandii”.

ON Absolwent gospodarki przestrzennej. Lepiej od planowania przestrzennego wychodzi mu jednak planowanie podróży. Od kilku lat zdobywa doświadczenie jako specjalista ds. turystyki. Rozwijał się pod skrzydłami największego touroperatora w Polsce. Od podstaw tworzył również wyjazdy szyte na miarę w mniejszym biurze podróży. Mistrz wyszukiwania najkorzystniejszych ofert dopasowanych do najróżniejszych wymagań klienta.

Od blisko 4 lat wspólnie przemierzają świat wyszukując coraz to lepszych sposobów na tanie podróżowanie. I wydaje się, że wychodzi im to nie najgorzej

Wojciech Polak

Koordynator 2 edycji Autostop Challenge. Promostop do Dubaju, odwiedziny znajomych w Skopje, wejście na Olimp, szalone dni w Stambule i Kapadocji, walka o przetrwanie w Kaukazie, niesamowita ludzka życzliwość i radość z życia w Gruzji i Armenii, wizyta w państwie-widmo, chłonięcie absolutnie fascynującej irańskiej kultury i zwyczajów - o tym wszystkim usłyszymy podczas wydarzenia.

Pewnego upalnego, sierpniowego poranka zarzuciłem plecak na plecy, pojechałem na wylotówkę w kierunku Słowacji i ruszyłem w nieznane. Postawiłem sobie za cel dotarcie do miejsca odległego – Dubaju. Jeśli chcecie dowiedzieć się o tym, co można kupić w teherańskim metrze, jak powstała grupa antyterrorystyczna ‘Chaiterrorists’, kogo można spotkać późnym wieczorem na tureckim odludziu, jak stać się milionerem w 10 sekund i jak przenocować w ormiańskim seminarium duchownym wpadnijcie śmiało na moją prezentację. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań gwarantowane.